Pračka Whirlpool AWE 7519

VN:F [1.9.22_1171]

pracka-whirpoolPřemýšlíte nad tím, že vaše pračka, co vám stojí ať už v koupelně, či jiné místnosti, by už potřebovala vyměnit za novější, chytřejší a užitečnější? Žádný problém!

V dnešní době totiž na trhu najdeme celou řadu levných praček, které jsou přesto kvalitní a uspokojí všechny vaše potřeby. To umí i pračka od značky Whirlpool, na kterou se podíváme zblízka!

button

PROČ ZVOLIT PRÁVĚ PRAČKU ZNAČKY WHIRLPOOL?

Pokud vás napadá otázka, proč byste si měli koupit právě pračku značky Whirlpool a ne nějakou jinou, naše odpověď je jednoduchá. I přesto, že existuje celá řada dalších skvělých výrobců, Whirlpool patří mezi ty nejoblíbenější hned z několika důvodů. Pračky Whirlpool jsou vybaveny celou řadou užitečných funkcí, které vám pomohou nejen docílit krásně vypraného prádla, ale navíc je tím zaručeno snadnější praní bez zbytečné námahy.

Společnost Whirlpool je na českém, resp. československém trhu už od listopadu 1991, přičemž oficiální datování vzniku české pobočky je rok 1993. Po celou dobu, od svého vzniku až do současnosti, patří značka Whirlpool mezi nejúspěšnější značky s bílou technikou.

PRAČKY WHIRLPOOL A JEJICH TECHNOLOGIE

Pračky krom základních vlastností mají také zajímavé technologie, které vás potěší. Například Wave Motion Plus a technologii 6. smyslu. Tajemství 6. smyslu, kterým je vybavena i pračka Whirlpool AWE 7519 tkví ve stanovení klíčové proměnné v jejich prostředí a inteligentně se přizpůsobují různým požadavkům. Speciální senzory tak pomáhají zaručit skvělé výsledky při práci
Technologie 6. smysl je také zaměřena na nízkou spotřebu, která by se však neměla podepsat na uspokojení potřeb zákazníka. I pračka Whirlpool AWE 7519 je tedy vytvořena z kvalitních materiálů s estetickým vzhledem.

Co se konkrétně praní prádla týče, technologie 6. smyslu je vázána na pohyb bubnu, který se přizpůsobí každé tkanině, přičemž navíc odhadne množství náplně. Rozložení prádla bude lepší, což zajistí vynikající výsledek praní. Pomalý pohyb bubnu funguje pro jemné kusy prádla.

Mezi další technologie 6. smyslu patří např.: 6. smyslu Colours – ochrana a péče o barevné tkaniny, 6. smysl Infinite Care – odstranění vysoce odolných skvrn, šetrný povrch bubnu pračky. Mezi další technologie, které Whirlpool využívá, patří např.: Green Generation, technologie Zen, tichý motor Silent Motion nebo Ecomonitor.

Nyní tedy konkrétně k pračce Whirlpool AWE 7519…

VZHLED A OZNAČENÍ

Jaký vzhled preferuje Whirlpool? Jedním slovem by se dalo říci, že jednoduchý, moderní a přitom praktický. Proto i pračka Whirlpool AWE 7519 je bílé barvy, která se tak hodí do každé koupelny a patří mezi tzv. úzké pračky.

pracka-whirpoolbutton
Mnozí lidé preferují přední plnění, avšak tato pračka má plnění horní. Je tak skvělým pomocníkem nejen pro mladé ženy, ale i starší dámy, které se už nechtějí kvůli případným bolestem ohýbat. Pračka Whirlpool AWE 7519 patří mezi volně stojící pračky.

CHARAKTERISTIKA

Whirlpool AWE 7519 má kapacitu bubnu 5,5 kg, přičemž její objem je 42 litrů. Jak už bylo řečeno, pračka je vybavena vysoce oblíbenou technologií 6. smyslu, která zaručí nejlepší možný výsledek praní (čas, otáčky, teplotu vody). Na základě zvoleného programu a úrovně savosti příslušné tkaniny množství vloženého prádla a podle toho nastaví optimální množství vody, energie i času. Spotřeba energie a vody se tak může snížit až o 30 % a doba trvání programu o 50 %.
Pračka Whirlpool AWE 7519 je navíc vybavena pracím cyklem Clean+, který optimalizuje účinnost chemických prostředků. Její výhodou je také výbava antibakteriálním ošetřením násypky Microban, které zabraňují tvorbě plísní a pachů.

Radost vám jistě udělá i fakt, že má pračka elektronické ovládání a LED ukazatele, které vás upozorní na případné problémy. U každé pračky uživatel také chce, aby byla co nejméně energeticky náročná. Proto vám doporučujeme právě tuto, lze ji totiž zařadit do energetické třídy A+. Mladým ženám a i těm starším nebo mužům udělá radost i fakt, že pračka je vybavena až 18 programy.

PROGRAMY A SPOTŘEBA

Beze sporu jedna z největších výhod vůbec této pračky. Většina praček nabízí v průměru 15, zatímco tato dokonce 18 programů. Mezi tyto programy patří: Bavlna  – 3, Syntetika  – 3, Clean+, Jemné prádlo  – 2 , Vlna ano – 2, Ruční praní, Denní 40°C, Máchání a odstřeďování, Intenzivní odstřeďování, Jemné odstřeďování, Vypouštění vody, Odložené odstřeďování, Intenzivní máchání, Předpírka, Super Eco, Rychlé 15 minut, Studené praní, Tlačítko start.

Je důležité vědět také něco o spotřebě. Tato pračka spotřebuje při jednom cyklu praní celkem 49 litrů vody. Jedná se o průměr, avšak najdou se i pračky, které spotřebují míň, ale naopak více vody. Proto však má tato pračka ale funkci regulace spotřeby vody, která se hodí, pokud chcete ušetřit peníze i životní prostředí.

Rozměry a hmotnost

I co se rozměrů týče, jedná se tato pračka o takovou, jejíž rozměry odpovídají průměru. Šířka této pračky je 40 cm, zatímco hloubka 60 cm. Vysoká je 90 cm. Objem bubnu odpovídá 42 litrům vody, vejde se tedy do něj spousta prádla. Pro ty, kteří mají doma málo místa nebo složité uspořádání, je určitě dobrá informace o délce kabelu, která je 1,5 metru.

Hmotnost pračky je 62 kilogramů, přičemž hmotnost brutto se pohybuje na 64 kilogramech.

Hlučnost a ohlasy uživatelů

Zapomenout nesmíme ani na hlučnost pračky. Čím hlučnější pračka, tím horší, kolikrát je však dobré dívat se na kvalitu pračky. Pořád je výhodnější koupit si hlučnější než méně kvalitní. Tak například hlučnost této pračky Whirpool je 62 dB a hlučnost při odstřeďování je 76 dB.

Mnoho uživatelů, kteří tuto pračku vlastní oceňuje právě tichý chod, výbornou cenu, ale i šestý smysl, který je u pračky skutečně velkou výhodou. Chválí si také širokou škálu programu a jednoduché ovládání.

Jedná se tedy o cenově dostupnou pračku, která dokáže splnit očekávání i těch náročnějších uživatelů, kteří požadují kvalitu, kterou si lze mohou pořídit za rozumnou cenu.

HODNOCENÍ PRAČKY: 7/10

button

Pračka Whirlpool AWE 7519, 3.7 out of 6 based on 6 ratings

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Pole, která jsou potřeba vyplnit jsou označeny *