Pračka Beko WMB 61021 CS PTM

VN:F [1.9.22_1171]

pracka-bekoRecenze jsou užitečné pro mnoho lidí – zejména pro ty, kteří váhají s koupí určitého zboží. Dnes bychom si představili produkt značky Beko. Ano, to je přesně ona značka elektrospotřebičů, která do televizí pouštěla roztomilé reklamy s malými dětmi.

Výrobky Beko jsou velmi oblíbené. Jsou dostupné ve více než 100 zemích světa, jako je například Velká Británie, Španělsko, Německo a Rusko. V České republice působí tato firma již od roku 2005 a nabízí širokou škálu spotřebičů jak stojících, tak i určených k vestavbě. Společnost Beko má za sebou již mnoho úspěchů, například získala ocenění TRUSTED BRAND 2007 za svou energetickou úspornost, funkčnost a technologie.

Dnes se zaměříme na automatickou pračku Beko WMB 61021 CS PTM, která může zaujmout nejednoho z vás.

button

Vzhled a označení

Značka Beko klade důraz na vyrábění výrobků, které dominují kombinací syntézy ostrých a měkkých linií a charakteristických rysů. Spotřebiče oplývají moderním vzhledem, avšak jsou i ergonomické a přizpůsobí se každému prostoru, jak malému, tak i velkému.

Tato pračka je klasicky dostupná v čistě bílé barvě, jedná se o barvu, která je do domácnosti kupována nejčastěji, protože se jedná o univerzální barvu, která se hodí téměř ke všemu. Tento produkt najdete pod označením WMB 61021 CS PTM bílá a pokud se ptáte, proč vlastně výrobci spotřebiče takto označují, je to zcela jednoduché – čísla slouží pro jejich odlišení a přehlednost.

Charakteristika

Jedná se o automatickou pračku, jejíž energetická třída je A+. Toto označení zase udává, jak moc daný spotřebič spotřebovává elektřinu, přičemž platí pravidlo, že áčkové a béčkové spotřebiče spotřebovávají méně energie, zatímco céčkové a níže spotřebovávají daleko více. Z toho důvodu by se rozhodně mělo přihlížet na to, do jaké kategorie spotřebič zapadá.

To samé platí pro třídu účinnosti, která je této pračky Beko také A. Do pračky se vejde velké množství prádla – až 6 kilogramů na spotřebu vody 40 litrů. Za minutu pračka provede 1000 otáček.

Při výběru pračky je také velmi dobré zaměřit se na to, kolik spotřebuje vody. Čím méně vody pračka spotřebuje, tím lépe. Tato automatická pračka Beko spotřebuje 40 litrů a veškeré praní se provádí pomocí 11 různých programů, které jsou (což je velký výhoda) v češtině. Mnoho praček má totiž popisy v anglickém jazyce, což není pro české domácnosti moc praktické. Mezi tyto programy patří: Bavlna (0-90), Bavlna Eco, Mini (0-90), Tmavé, Baby Care (65), Mix 40, Ruční praní, Vlna (0-40), Syntetika (0-60) a Rychlé praní.

Pračku ocení také domácnosti, které mají doma zvířátko. Pračka má totiž speciální program s názvem PET program, který je určený na odstraňování zvířecí srsti. Pračka je také vhodná do domácnosti, kde jsou děti, jelikož má dětský zámek, takže se nemusíte bát, že by bylo vaše dítě nějakým způsobem ohroženo.

pracka-beko

button

S touto pračkou máte také možnost zvolit si odložený start o 3,6 a 9 hodin. Mezi další výhody patří také automaticky systém regulaci vody a regulace vyváženosti prádla. Šetří čas díky funkci automatické ochraně proti zmačkání, takže prádlo se pak rychleji i snadněji žehlí.

Rozměry

Rozměry praček obecně bývají velmi podobné, ale zatímco některé jsou větší, vyrábějí se také modely menší. Tato pračka má šířku 60 cm, hloubku 45 cm a výšku 85 cm, jedná se tedy o pračku menších rozměrů. Ty se hodí především pro domácnosti s malými prostory a nedostatkem místa.

Bohaté příslušenství

Beko pračka nabízí také řadu příslušenství, mezi které patří výpustní hadice, napouštěcí hadice, a přídavný držák na vanu. Nechybí samozřejmě ani návod, který pomůže domácnosti uvést pračku do chodu.

Hlučnost pračky

Každá domácnost ocení, když je pračka co nejméně hlučná. Obecně platí, že pokud je pračky uváděno hlučnost 60 decibelů, jedná se o hlučnost na úrovni běžného hovoru. Hlučnost této pračky je 58 decibelů, což je o něco méně. Je určitě dobré vědět, že pokud má pračka kolem 80 decibelů, jedná se už o velmi hlučnou pračku, která odpovídá zhruba silně puštěné hudbě nebo těsné blízkosti vysavače.

Preference při výběru

Při kupování praček nejčastěji zákazníkům záleží právě na spotřebě vody, kolik se do pračky vejde prádla a také kvalita. Vzhledem k tomu, že značka Beko je jednou z nejoblíbenějších vůbec, těší se také velkému množství kvalitních recenzí. Proto se rozhodně vyplatí koupit si takovou pračku, která je ověřená velkým množstvím uživatelů, spíše než kupovat si pračku od neznámého výrobce, u kterého se špatně hledají recenze a ohlasy.

Parametry

 Zařazení pračka s předním plněním
 Výrobce  Beko
 Maximální náplň pračky  6 kg
 Způsob plnění  přední
 Způsob umístění volně stojící
 Odložený start  ano
 Hlučnost při praní  58 dB
 Počet otáček  1000
 Hlučnost při odstřeďování  71 dB
 Sušička  ne
 AquaStop  ne
 Bezpečnostní pojistka  ano
 Hmotnost  63 kg
 Barva  bílá
 Displej  ne
Energetická třída A+
Spotřeba vody cca. 40l
Šířka 60cm
Hloubka 45cm
Výška 85 cm
Účinnost pracího výkonu A
Účinnost odstřeďování C

HODNOCENÍ PRAČKY: 8/10

button

Pračka Beko WMB 61021 CS PTM, 5.0 out of 6 based on 4 ratings

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn. Pole, která jsou potřeba vyplnit jsou označeny *